Kto sme

Distribútor
potravinárskych komodít

Spoločnosť Slovškrob úspešne obnovila pôvodnú činnosť firmy v roku 2022 a stala sa tak dôležitou súčasťou dodávateľského sektora na Slovensku a v Českej republike. Špecializujeme sa na distribúciu potravinových aditív, pričom dovážame produkty z rôznych kútov Európy a sveta.

Naša jedinečnosť spočíva v tom, že využívame vlastnú aplikáciu na obchodovanie s názvom Rootie, ktorá podporuje naše obchodné operácie. Táto inovatívna platforma nám pomáha s efektívnym riadením obchodných procesov a umožňuje nám rýchlo reagovať na požiadavky zákazníkov, čím sme sa stali významným hráčom v odvetví.

sklad distribúcia

100

%
SPOKOJNOSŤ ZÁKAZNÍKOV
Sme hrdí na to, že dosahujeme až 100% spokojnosť našich zákazníkov, čo svedčí o našom záväzku poskytovať kvalitné služby a produkty.

21

+
ROKOV SKÚSENOSTÍ
Naše skúsenosti od roku 2003, nám poskytujú široké spektrum vedomostí a schopností v oblasti distribúcie potravinárskych komodít.

1000

+
PREDANÝCH TON ROČNE
Každý rok úspešne dodáme viac ako 1000 ton komodít, čím dokazujeme svoju schopnosť a zručnosť v oblasti obchodu.
Ľudia

Náš tím

Mgr. Pavol majerčík
Mgr. Pavol majerčík
CEO
Matej Koči
Matej Koči
obchodný zástupca
Ing. Mgr. Peter Lipták
Ing. Mgr. Peter Lipták
marketing & web support
škrobáreň história 1
škrobáreň história 2
História

Už od roku 1894

Vznik škrobárne a poľnohospodárskeho liehovaru sa datuje až od roku 1894. Od svojho vzniku prešla viacerými štrukturálnymi zmenami. Na prelome storočí bola postavená kukuričná škrobáreň, ktorá bola začiatkom dvadsiatich rokov prestavená na zemiakovú a neskôr na pšeničnú. Po roku 1946 boli znárodnené všetky škrobárne na Slovensku a medzi nimi bol aj Dolný Ohaji. Od roku 1951 prešla škrobáreň postupne modernizáciou zastaralých strojových a zariadení.

Po nástupe novej generácie novozaložením akciovej spoločnosti Slovškrob, a.s. sa od roku 2003 orientuje odbytová sféra našich výrobkov nielen na domáci, ale aj na široký zahraničný trh. Od roku 2022 používame na obchodovanie našu vlastnú aplikáciu Rootie.eu.

1894

Vznik škrobárne
s liehovarom

1900

Kukuričná škrobáreň

1946

Znárodnenie škrobárne

1951

Modernizácia škrobárne

2003

Založenie spoločnosti Slovškrob a.s.

2022

Vývoj aplikácie Rootie.eu