Počet použití škrobu nie je prakticky limitovaný. Je vhodný na akýkoľvek účel, kde vyžadujete vysokú úroveň viskozity alebo schopnosť poskytnúť dobré gélovacie alebo adhézne vlastnosti. Toto sú len niektoré ďalšie odvetvia, kde sa používa škrob.

Pre konkrétne informácie o produktoch a asistenciu, prosím, kontaktujte naše obchodné oddelenie.

Sadrokartónová doska

Škrob zohráva kľúčovú úlohu pri výrobe sadrokartónových dosiek tým, že chráni kryštály sadry, ktoré zabezpečujú väzbu medzi sadrovým jadrom a papierom. Tieto kryštály na okrajoch dosky sa pri vysokej teplote v sušiarňach dehydrujú a lámu. Škrob udržuje vodu počas sušenia a chráni kryštály pred dehydratáciou. Nadmerná dehydratácia môže spôsobiť odlepenie papiera od jadra dosky.

Farmaceutický priemysel

Hlavné využitie škrobu vo farmaceutických prípravkoch zahŕňa jeho úlohu ako spojivo a plnivo pre tablety a kapsuly, ako poťahovací a poprašovací materiál pre rôzne typy poťahov, vrátane cukrových a vnútorných poťahov. Škrob je tiež široko používaný v technikách suchej granulácie, najmä tam, kde sú aktívne zložky hygroskopické.

Textílie

Škrob sa v textilnom priemysle používa ako glejivo. Šlichtovanie slúži na spevnenie priadze, aby sa zabránilo jej pretrhnutiu počas tkania. Tento proces zlepšuje potlačiteľnosť a robí materiál odolný voči vode. V textilnom priemysle sa škrob tiež používa ako stužovač odevov, známy ako škrob na bielizeň.

Ropné vŕtanie

Škrob sa používa na zníženie straty tekutín v rôznych vrtných kvapalinách na báze vody a má priaznivé sekundárne účinky na reológiu bahna. Pri vŕtaní studní sa do otvoru čerpá kvapalina (blato), aby sa vyčistil a ochladil vrták a aby sa odrezky z vrtnej korunky vyplavili na povrch.

Filtrácia kvasníc

Roztok zemiakového škrobu vytvorí vrstvu na vákuovom bubne, čím zabráni vysatiu kvasinkových buniek.

Biologicky rozložiteľné balenie

Priemyselný škrob sa používa v kombinácii s biologicky odbúrateľnými polymérmi na výrobu ekologických obalov, ktoré sa dokážu prirodzene rozložiť na základné prvky, ako sú uhlík, vodík a kyslík.