Škroby, sladidlá, rastlinné proteíny a vlákniny sa využívajú v rôznych potravinárskych výrobkoch, pričom ponúkajú širokú škálu nutričných a funkčných riešení. Výrobcovia v potravinových odvetviach uvedených nižšie používajú tieto zložky na riešenie výrobných problémov a na vytváranie kvalitnejších a bezpečnejších produktov s dlhšou trvanlivosťou a vyššou príťažlivosťou pre zákazníkov.

Pre konkrétne informácie o produktoch a asistenciu, prosím, kontaktujte naše obchodné oddelenie.

Pekárenské výrobky

Všetky druhy chleba, sušienok, pečiva, cereálií, cereálnych tyčiniek a pochutín.

Škroby, sladidlá a bielkoviny môžu vylepšiť funkčné vlastnosti, ako sú chuť, textúra, stabilita, objem a väzba, zatiaľ čo vláknina a polyoly môžu pomôcť riešiť nutričné výzvy, ako je zníženie obsahu kalórií a cukru či riešenie alergií.

Nápoje

Šťavy a nektáre, neperlivé a sýtené nápoje, ochutené vody, športové nápoje, energetické nápoje, kávové a čokoládové nápoje, práškové nápoje, pivá a iné liehoviny.

Sladidlá slúžia ako nosiče a pomáhajú optimalizovať nutričný profil nápojov znížením obsahu cukru. Maltodextríny a dextróza sú ideálnymi zdrojmi rýchlo stráviteľných sacharidov pre športové nápoje. Pridanie vlákniny a bielkovín zlepšuje textúru, vizuálne vlastnosti a stabilitu. Škrob a glukózové sirupy sú dôležitými zdrojmi fermentovateľného extraktu pri výrobe piva.

Cukrovinky

Tvrdé cukríky, žuvačky, želé výrobky, marshmallows, fondány, karamely, čokoláda a pralinky.

Široká škála sladidiel sa používa na zabezpečenie objemu a textúry pre tradičné cukrovinky. Tieto sladidlá zahŕňajú glukózové a maltózové sirupy, dextrózu, maltodextríny a škroby, ktoré môžu byť použité samostatne alebo v rôznych kombináciách. V bezcukrových a nízkocukrových výrobkoch sa polyoly a umelé sladidlá používajú na zachovanie typických vlastností cukroviniek, pričom sa znižuje obsah kalórií.

Mliečne výrobky

Jogurty a fermentované mlieka, mliečne dezerty, mlieko, syry, zmrzliny a sorbety, smotana a maslo.

Glukóza v zmrzlinách pomáha regulovať bod tuhnutia, čo uľahčuje manipuláciu s výrobkom aj po zmrazení. Glukóza a maltodextríny zlepšujú sladkosť, textúru, roztápavosť a konzistenciu zmrzliny. Maltodextríny môžu slúžiť ako náhrada tukov bez zhoršenia textúry a pocitu v ústach. Škroby a glukóza sa používajú na zahustenie a osladenie jogurtov. Vláknina a bielkoviny pomáhajú znižovať kalorický príjem a zlepšujú črevný komfort a štruktúru rôznych mliečnych výrobkov.

Mäso a ryby

Spracované mäso, údeniny, výrobky z mletého mäsa, paštéty, surimi, čerstvé mäso a rybie výrobky.

Rastlinné bielkoviny, škroby a vláknina zlepšujú textúru, konzerváciu a nutričné hodnoty a môžu slúžiť ako náhrada tukov. Škrob sa používa ako plnidlo a spojivo v spracovanom mäse. Dextróza a maltodextríny poskytujú sacharidy potrebné na fermentáciu počas procesu vytvrdzovania. Hydratovaný vitálny pšeničný lepok a jeho termosetové vlastnosti tvoria základ rôznych typov aplikácií v mäsových, rybích a hydinových výrobkoch.

Omáčky a polievky

Majonéza, dresingy, kečup, ázijské omáčky, teplé omáčky, paradajková omáčka, polievky (dehydrované aj tekuté).

Široká škála prísad ponúka množstvo technologických riešení na zlepšenie textúry, stability, reológie a väzby. Vláknina a proteíny môžu pomôcť znížiť obsah cukru a kalórií a zároveň vylepšiť chuť. Škroby v polievkach a omáčkach vydržia opakované cykly zmrazovania a rozmrazovania bez straty vody a zachovávajú jemnú chuť, pričom si uchovávajú pôvodnú chuť produktu.

Slané produkty

Ázijské rezance, cestoviny, hotové jedlá a vegetariánske produkty.

Škroby sú ideálnymi spojivami a poskytujú jedinečné textúrne vlastnosti rôznym typom ázijských rezancov. Vitálny pšeničný lepok sa používa v cestovinách, hotových jedlách a vegetariánskych produktoch vďaka svojim adhéznym, súdržným a filmotvorným vlastnostiam.